Unikāls vīnogu dārzs

   Rendas sirdī atradīsiet unikālu Rietumeiropas Vitis vinifera vīnogu dārzu. Šis dārzs ir Mārtiņa Vāgnera lolojums un vēsturiska liecība par Hercoga Jēkaba laikiem, kad skābais Rendas vīns bija iecienīts Jelgavas galmā.

   Mārtiņš Vāgners jau daudzus gadus audzē vīnogas Kanādā pie Niagāras ūdenskrituma - DOMAINE VAGNERS, vēstures un vīnu entuziasts, varbūt pat pārgalvis, no jauna Rendā izveidojis vīnogulājus ar augstākās klases Rietumeiropas vīnogām - ‘Weisser Riesling’, ‘Chardonnay’, ‘Blauer Frühburgunder’, ‘Dornfelder’, ‘Müller Thurgau’, ‘Baccus’, ‘Gelber Muskateler’ un citām 3 ha platībā. 

  Viņš izveidojis ko vairāk par vīnogulāju, tas ir vēsturisks piemineklis šim laikam un iespēja nobaudīt tādu vīnu, ko baudījuši augstmaņi 17.gs.. Eksperimenti turpinās....

Mārtiņš Vāgners

  Mārtiņa stāsts: "Katrs dara to ko prot, vai vismaz kas tam interesē. Es esmu darbojies Kanādā alkoholisko dzērienu  jomā kopš savu darba gaitu uzsākšanas pārsvarā vīnu industrijā.

   Ar informāciju par Kurzemes Hercoga vīnu pirmo reizi saskāros tālajā 1993. gadā, kad brālis atsūtīja Dārzkopības un biškopības žurnālu. Vēstures liecībās ir minēts, ka Kurzemē pirmie stādi ar gaišām ogām tika vesti no Reinas apgabala Vācijā. Tā arī es no tā paša reģiona atvedu uz Latviju tūkstoš Weisser Riesling šķirnes stādus .

   Paplašinot vīna dārzu turpinājām stādīt arī citas Vitis vinifera šķirnes. Pakāpeniski esam uzbūvējuši ēku degustācijām un viesu uzņemšanai , kā arī blakus mazu ražotni  un pagrabu."

Vini curlandiaPirkumu grozs