Solaris 

Hibrīda baltvīna šķirne, kuru izveidojis Dr. Helmut Becker Geisenheim Vācijā 1975. gadā. Šķirnes "vecāki" ir MARZLING (Seyve -villard 5276 x ((Riesling x Pinot Gris)) X GM6493 (Zorya Severa X Muscat Ottonel). ES šo šķirni iekļāva Vitis vinifera šķirņu sarakstā, jo pētījumi pierādīja dižciltīgu izcelsmi. Šķirne nav izcila, bet tomēr atradīs piekritējus Ziemeļeiropā - Zviedrijā, Anglijā, Dānijā arī dzimtenē Vācijā aptuveni 35 ha. Pie mums stāds labi aug, bet raža svārstīga. Vēl ir ko pētīt.
Weisser Riesling

Pēdējie DNA pētījumi pierāda, ka šīs šķirnes izcelsme ir: Gouais Blanc x (mezoniga x Traminer). Pirms radās DNA pētīšanas metodes, vīnogu šķirņu izcelsme bija pavisam savādāka. Tagad mēs precīzi zinām no kurienes nāk katra dzīvība.                                                                                                          Šī gaišā šķirne bija pazīstama Reinas reģionā Vācijā jau 500 gadus atpakaļ. Iespējams, ka Riesling bija viena no Hercoga Jēkaba ievestajām šķirnēm ap 1600. gadu. Tāpēc mēs iesākām 2008. gadā ar 1000 Weisser Riesling stādiem (GM318 Klons uz SO4 sakni, kurus atsūtīja no Rebschule Steinmann, Sommerhausen Vācijā. 

Riesling ir aromātisks ar augstu skābumu. Skābens un atspirdzinošs. Reti kombinē ar mazvērtīgākām šķirnēm. Riesling spēj atspoguļot augšanas vietu un augsni, jo pats ir dižciltīgs, skaidrs un tīrs. Tā mēs arī raksturojam mūsu sadarbību ar dabu - "Ar dziļām saknēm mēs dzirdam dabas balsi.". Mēs ļaujam stādam attīstīties kā tas vēlas, savā vietā dzenot saknes dziļāk. Riesling ir viena no trim pasaules populārākajām gaišo vīnogu šķirnēm kopā ar Chardonnay un Sauvignon blanc. Riesling reti dod iespēju gatavoties ozola mucās, bet pats vīns ilgi dzīvo un nogatavojies pudelē var gaidīt desmitiem gadu.Müller Thurgau

Vienkārša, bet populāra šķirne  no 1882. gada krustojuma (Riesling x Sylvaner), ko veica Dr. Hermann Mueller strādājot Geisenheim Vācijā, bet tā kā pats bija no Šveices Thurgau rajona, šķirne nosaukta šādā vārdā. Doma bija paturēt Riesling kvalitāti un to apvienot ar Sylvaner ražību un agro nogatavošanos. Tāds arī ir rezultāts - agri nogatavojas, vēl agrāk kā Sylvaner, raža divreiz lielāka kā Riesling, bet nav ne Riesling aromāts, ne Riesling saistošais spirdzinošais skābums. Tomēr nauda ir pāri visam. Kurš var ignorēt lielo ražu, agro nogatavošanos un , ja šī šķirne aug griezdamās dažādās augsnēs visā pasaulē. 

Popularitāte šai šķirnei Vācijā zudusi. Vācijas lielais vārds balto vīnu pasaulē samazinājies, jo vīni palika lēti un lietpratējiem nederīgi. Pirms kara Vācijas baltajiem vīniem bija tāda pati ekskluzīva cena kā Francijas sarkanajiem. Pēdējos 20 gadus rodas arvien vairāk ļoti dārgi un kvalitatīvi Riesling vīni arī Vācijā.

Tam ir nozīme arī mūsu dārzā. Mums Mueller Thurgau būs katru gadu, jo agri nogatavojas, bet Riesling kā tīra šķirne būs tikai labos, bet retos gados, kad klimats būs labvēlīgs.
Zweigelt

Austrijas visiecienītākā sarkanā škirne, kas dabīgi radīta slavenajā Klosterneuburg pētniecības institūtā 1922. gadā, kad Dr. Fritz Zweigelt krustoja Blaufrankisch x St. Laurent = Zweigelt. Oga tumša un daudz ražīgāka kā tipiska Spatburgunder. Škirne ir tik populāra, ka sastopama Ungārijā, Slovākijā, Kanādā, Polijā un tagad arī Latvijā. Ja uzmana ražas daudzumu var radīt teicami labu sarkanvīnu, kuru būtu vērts glabāt un baudīt pēc gadiem. Vienīgais, kas šīs šķirnes izplatību ierobežo visā pasaulē ir šķirnes nosaukums. Kaut kāda iemesla dēļ vācisks vārds, kas sākas ar Z nav patīkams. Mēs pašlaik mācāmies, kā ar šo ogu apieties un radīt labu dzērienu.Dornfelder

Viens iemesls, kāpec nolēmām šo šķirni izmēģināt, ir  lielie ķekari, laba raža , tumša tikpat kā melna krāsa un vēl - garšīgas un veselīgas. Dornfelder ir panākumiem pilna vācu šķirne, kuru izveidoja 1956. gadā Augusts Herolds, krustojot Helfensteiner x Heroldrebe= Dornfelder. Šajās trīs šķirnēs var atrast gēnus no visām iespējamām vācu sarkanajām vīnogām. Dornfelder kā krustojums labi izdevās, žēl,  ka Augusts bija jau savu vārdu devis šķirnei Heroldrebe, kurai nav bijuši tādi panākumi. Šķirne  ir daudz labāka kā jau esošā Spatburgunder, jo vieglāk audzēt, izturīgāka pret slimībām, agrāk nogatavojas. Šķirne paliek  arvien populārāka visā Vācijā. To pierāda tas, ka šķirni  pārdod ar savu vārdu, nevis pievieno citai šķirnei. Arī vīndaris vērtē, ka vērts nogatavot dārgās ozola mucās, lai vēl labāk sevi reprezentētu pasaulē sarkanā vīna cienītāju vidū.


Kerner

Kā šķirne Kerner radās tikai 1969. gadā, bet ātri uzplauka, jo 1990. gadā jau bija Vācijā 3. visvairāk iecienītā šķirne. Krustojums ir Trollinger(Schiava Grossa) x Riesling=Kerner. Lielas un gaišas ogas, atgādina Riesling, bet tomēr var manīt īpatnējo meža lapu maigo aromātu. Vēlu plaukst, labi iztur pavasara salnas un labi nogatavojas. Oga ar savu neatkarīgu stāju. Nosaukums nav no kāda profesora, bet gan no 19. gadsimta dzīru dziesmu rakstnieka. Tādēļ arī mums šī šķirne jāizmēģina. Visiem patīk dzert un dziedāt!


Bacchus

Svarīgs vācu krustojums (Silvaner x Riesling) x Mueller-Thurgau. Labos gados panāk reibinošu aromātu. Atgādina melno plūškoku. Noderīga pievienošanai citām šķirnēm, jo nav tik spēcīga kā Kerner. Bacchus var stādīt tur, kur Riesling nenogatavojas. Atradīs piekritējus Vācijā un arī Anglijā, kur rada pilnvērtīgu aromātisku vīnu.


Ruländer

Vācu nosaukums pazīstamai šķirnei Pinot Gris, kuru izveidoja 18. gs vīnu tirgotājs Johanns Rulandres. Rulander patīk smaga augsne, kur var parādīt savu īpatnējo aromātu. Bieži sasniedz lielāku cukura daudzumu nekā Riesling, var stādīt tajā pat augsnē. Šķirne sastopama visos Vācijas vīnogu reģionos. Sastopams arī Austrijā , Burgenlandē un Štīrijā. Ārī Itālijas vāciskajā rajonā Alto. Gatavo iecienītu sauso vīnu.

0
 .